A-12VDC5A-DIN
Kit Image
A-12VDC5A-DIN
Dc 12v 5a power supply
https://safeguardsolutions.tu-seguridad.es/web/image/product.template/3463/image_1920?unique=6947c99
Stock 10
ADD
Not Available For Sale
Not Available For Sale
view more
Power output
DC 12V
Maximum consumption
5A
Rango de voltaje de salida
Adjustable 11.2 ~ 14.2V
Fuentes de alimentación
Kit Image
A-12VDC5A-DIN
specifications and features
Material and dimensions
Installation DIN rail
Dimensions 93 x 88 x 60 mm
Net weight 270 g
Weight with packaging 300 m
Power consumption
Consumption (w) 60W
Power input AC 100 / 240V
Power output DC 12V
Maximum consumption 5A
Rango de voltaje de salida Adjustable 11.2 ~ 14.2V
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 45 ºC
Use Indoor
Maximum humidity 90%